.
close

 • To serve Poland – to build Europe – to understand the world

   

 • INNE

 • W ramach tegorocznych Dni Kultury Polskiej w Archangielsku, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, 5 kwietnia tańczył i śpiewał Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy, pokazano wystawę „Gwiazdy polskiego sportu” oraz zaplanowano pokaz filmu „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka.

  Na odbywające się w dniach 2 – 14 kwietnia Dni Kultury Polskiej, złożyło się wiele wydarzeń artystycznych przygotowanych przez władze miasta, Regionalną Organizację Społeczną „Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Polonia Archangielska”, Instytut Polski oraz Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu.

   

  Z okazji polskiego święta w historycznej stolicy Pomorza 5 – 6 kwietnia przebywała dyrektor Instytutu Polskiego Ewa Ziółkowska. Poza udziałem w wydarzeniach Dni Kultury Polskiej wzięła udział w roboczych spotkaniach z przedstawicielami administracji miasta, kierownictwem Północnego (Arktycznego) Federalnego Uniwersytetu im. Łomonosowa oraz odwiedziła Obwodową Bibliotekę im. N. A. Dobrolubowa i Centrum Nauczania Języka Polskiego. Wizyta, a także koncert w wykonaniu polskich studentów cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

  1
  10
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: