.
close

 • To serve Poland – to build Europe – to understand the world

   

 • NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO

 • W Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu 9 – 11 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty dla lektorów i nauczycieli języka polskiego prowadzone przez wykładowców z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” Uniwersytetu Warszawskiego.

  O współczesnej polskiej literaturze dla dzieci i młodzieży opowiadał dyrektor „Polonicum”, prof. Grzegorz Leszczyński. Jego wykłady koncentrowały się na zagadnieniach nowoczesnej książki dla dzieci o walorach artystycznych, współczesnej prozy dla nastoletnich trudnych czytelników (książkach o problemach przemocy, samotności, odrzucenia), a także najnowszej historii i współczesności w prozie dla dzieci i młodzieży (o obrazie wojny, Zagłady, a także problemach współczesnych, m.in. kwestii uchodźców).

   

  Z kolei p. Agnieszka Jastrzębska poprowadziła interaktywne warsztaty. W ich programie znalazły się: gry i zabawy na zajęciach z języka polskiego, problemy nauczania języka polskiego osób rosyjskojęzycznych, podróże po mniej znanej Polsce, rozwijanie sprawności mówienia na zajęciach języka polskiego, a także praca z tekstem autentycznym (techniki tworzenia zadań).

   

  Szczególnie żywą dyskusję wśród słuchaczy wywołały problemy współczesności poruszane w literaturze dla młodych czytelników wydawanej aktualnie w Polsce i Rosji.

  1
  10
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: